Při nákupu nad 700 Kč doprava ZDARMA! kód LEADLAND10 --> Sleva 10% na celý nákup

Se psem na výletě

Léto je konečně tu! Spousta z nás se chystá na dovolené nebo různé výlety. V dnešním článku bychom Vám rádi přiblížili krásu společného trekování se psem. Podělíme se s Vámi o naše zkušenosti a  dáme Vám nějaké užitečné rady a typy, jak si společný výlet se čtyřnohým parťákem co nejvíce a nejbezpečněji užít.

Léto se psem (3)

Nežli vyrazíme do terénu:

Váš výlet začíná už u samotného plánování. Dobře se připravte. Trasu pečlivě naplánujte a zjistěte si, zdali je Vámi zvolená trasa vhodná pro pejsky nebo zdali zde není zákaz vstupu se psem. Pokud jste začátečníci doporučujeme na začátku volit kratší, méně technicky náročné trasy. Před tím než se vydáte na Trek je dobré se ujistit, že Vy i váš pejsek jste v dobré fyzické kondici. Pokud máte doma  štěňátko doporučujeme volit kratší trasy s dostatkem prostoru pro odpočinek. Víme, že výlety jsou pro štěňátka důležité kvůli socializaci a tréninku, ovšem delší trasa může nenávratně poškodit jeho pohybový aparát, který se právě vyvíjí.

Pokud se chystáte na Trek někam do zahraničí ujistěte se, že máte všechny potřebné dokumenty a platná očkování, která jsou v dané zemi povinná.  

Co Vzít pejskovi s sebou?

Důležitá je také výbava. Pokud se chystáte na výlet s pejskem, budete si s sebou muset zabalit o něco větší batůžek. Co jsou podle nás ty nejdůležitější věci, které by na vašem společném Treku neměly chybět?

Obojek (postroj) & Vodítko

Zvolte si to, co Vám a Vašemu pejskovi nejvíce vyhovuje. Za nás jsou na výlety úplně nejlepší přepínací vodítka. Během procházky si jeho délku mohu nastavovat podle potřeby, vodítko si mohu upnout tak, že mám volné ruce a pokud zrovna nemám pejska na vodítku, mohu si jej upnout kolem trupu a vodítko mi nijak nepřekáží a neomezuje mě v pohybu.

Navrhněte si vlastní vodítko, které Vás bude doprovázet na každém Treku: Tady

Vodu

Je důležité mít s sebou dostatek vody na celý výlet. Dobré také je s sebou vzít nějakou misku, do které pejskovi vodu můžeme během výletu nalít.

 

Lékárničku

Je lepší být připraven než překvapen. Psí i lékárničku pro Vás můžete spojit do jedné. Je dobré s sebou mít nějaké obvazy, desinfekci, kleštičky na klíšťata,  nůžky, rukavice, nouzová píšťalka , koban,...

Botičky

Botičky vezměte pejskovi s sebou v případě, že půjdete v obtížném terénu nebo se chystáte na dlouhou túru. Botičky ochrání polštářky vašeho pejska před odřením nebo jiným poraněním.

Krmení

Krmení  s sebou vezměte v případě, že se chystáte na delší, vícedenní Trek. Doporučujeme krmnou dávku přesně odvážit,  abyste sebou netahali zbytečné gramy navíc. Dále doporučujeme vzít si sebou nějaké pamlsky a to i na kratší Treky. I na výletě se dá přece trénovat.

Pokud jedete do zahraničí nezapomeňte na platný pas pejska a registrovaný čip. 

Na výletě

Na výletě si to především společně pořádně užijte. Nebojte se s pejskem objevovat. Vyrazte do hor, lesů, prostě kamkoliv Vás napadne. Užijte si společný čas, přírodu a klid. 

Buďte ale ohleduplní! Pokud víte, že nemáte 100% přivolání pejska, raději ho z vodítka nepouštějte. Respektujte zákazy volného pobíhání psů v národních parcích a chráněných krajinných oblastech. Neobtěžujte ostatní majitele psů a turisty neukázněným pobíháním vašeho pejska. Netábořte tam, kde to není dovolené, nerozdělávejte oheň pokud je to zakázané a zbytečně neznečišťujte prostředí. 

Sledujte kondici svého pejska. Dávejte pozor na vysoké letní teploty, vyvarujte se chůzi po rozpáleném asfaltu. Pokud uvidíte, že je s vaším čtyřnohým parťákem cokoliv v nepořádku, raději výlet předčasně ukončete. 

Léto se psem (2)

Doma z výletu

Prohlédněte pejska jestli nemá žádné zranění. Zkontrolujte zdali si pejsek z výletu nepřinesl v kožichu žádného černého pasažéra (čti klíště). Naplánujte další společné dobrodružství. Společné výlety s vaším pejskem upevňují vaše pouto,  dávají Vám prostor k tréninku a socializaci vašeho pejska. Oba si z těchto cest odnesete nové zážitky a zkušenosti. Společné výlety Vám umožní trávit společný čas i jinak, nežli ve známém prostředí vašeho domova.