Při nákupu nad 700 Kč doprava ZDARMA!

Jak změřit obvod krku pejska

Jak změřit obvod krku pejska?

Jak vybrat pejskovi tu správnou velikost obojku? Na našem e-shopu se zaměřujeme především na výrobu obojků  na míru.  Důležité samozřejmě je, aby obojek pejskovi dobře seděl a byl mu pohodlný, proto jsme si pro Vás připravili podrobný návod, jak pejskovi správně změřit obvod krku. Tento návod využijí jak  zákazníci, kteří objednávají svému pejskovi obojek na míru, tak zákazníci, kteří si vybrali obojek z naší nabídky a chtějí se ujistit, že bude obojek sedět jejich pejskovi.

Postup:

1) Krejčovským metrem: Nejjednodušší metoda měření obvodu krku. Vezmete krejčovský metr a přiložíte jej okolo krku pejska. Mezi krkem zvířete a krejčovským metrem by měla být mezera na jeden prst. Obvod krku měřte v místě, kde pejsek obojek běžně nosí. Po změření nám prosím údaj zapište do poznámky k objednávce. Údaj zapište v číselném formátu př: 42 cm.

2) Provázkem: Pokud zrovna nemáte po ruce krejčovský metr, postačí vám pouze provázek a například běžný metr nebo pravítko. Provázek přiložte pejskovi na krku stejně, jako v předchozím bodě krejčovský metr. V místě kde se provázek sbíhá si udělejte uzlík nebo si místo označte jiným způsobem. Poté přiložte provázek k metru či pravítku. Změřte délku provázku po označené místo.  Po změření nám prosím údaj zapište do poznámky k objednávce. Údaj zapište v číselném formátu př: 42 cm.

3) Změřte stávající obojek: Změřte doma nějaký obojek, který pejskovi dobře sedí. Pokud se jedná o obojek s trojzubcem, měřte jej bez "zubů", které se zasouvají do druhé části trojzubce.